Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odpočinek od ruchu velkoměsta 

 

Pireus

 

    Přístavní město Pireus je dnes téměř součástí Athénské metropole. Z centra města vás metro doveze do přístavu za necelých 20 minut. Pro mnoho turistů je Pireus pouze přestupní stanicí na některý z trajektů, ale samotné město  nabízí rozhodně více. Na procházkách po nábřežích můžete obdivovat snad všechny typy lodí, kotvících ve zdejších přístavních částech. K vidění jsou opravdu luxusní jachty stejně tak jako obyčejné rybářské bárky. V hlavním přístavu je pak fascinujícíObrazek provoz velkých trajektů, které spojují pevninu s většinou ostrovů v Egejském moři.

    Mimo samotný přístav můžete navštívit třeba Helénské námořní muzeum, Archeologické muzeum  nebo katedrálu Agía Triada. Určitě také nepohrdněte nabídkou některé ze zdejších taveren nebo kaváren k příjemnému posezení v jedinečné atmosféře přístavního města.

 

Sarónské ostrovy

 

  Obrazek  Ostrovy v Sarónském zálivu jsou k Athénám nejblíže. Mnozí Athéňané mají na těchto ostrovech svá víkendová sídla a tak zde může být ve dnech volna poměrně rušno. Nejbližší ostrov Égina je vzdálen přibližně hodinu plavby běžným trajektem a proslavily ho pistáciové oříšky a zdejší keramika. Místní úzké uličky vás zavedou k mnoha tradičním tavernám, kavárnám a obchůdkům se suvenýry.

    Vzdálenější ostrov Póros je v  létě rájem jachtařů a nechybí zde ani místa pro koupání a potápění. Samotné město Póros je jediným osídlením na ostrově, zbytek tvoří borové lesy.

    Nejexkluzivnější je ostrov Hydra, kam se dostanete rychločlunem za něco málo než hodinu. V 60. letech minulého století se stal tento ostrůvek rájem umělců, dnes se zde nacházejí nejluxusnější butiky a restaurace ve Středomoří. Zajímavostní je, že zde nejezdí auta.Obrazek

    Nejvzdálenějším ostrovem v Sarónském zálivu je Spétses. Nachází se zde řada písčitých zátok a není zde tak rušno jako na ostatních ostrovech. Ostrov je také vyhledávaným místem pro jachtaře.

    Trajekty na ostrovy vyplouvají pravidelně už od ranních hodin a zvolit si můžete ze služeb několika společností. Určitě vyzkoušejte na ostrovech v některé z místních taveren tradiční řeckou kuchyni.

   Obrazek